poznaj program Lewicy

poznaj
program
Lewicy

Dwadzieścia lat temu Lewica wprowadziła Polskę do Europy. Nadała naszemu krajowi nowy kierunek – Unia Europejska stała się fundamentem naszego rozwoju i bezpieczeństwa.

Jednak po dwóch dekadach, już najwyższy czas, by wspólnota zrobiła następny krok. Lewica ponownie chce nadać wspólnocie nowy kierunek i wie jak to zrobić. Jeśli zjednoczona Europa ma przetrwać w trudnych czasach, to nie może sprowadzać się do spotkań na szczycie i rozmów za zamkniętymi drzwiami.

Czas, by Europa zajęła się ludźmi i ich codziennymi sprawami. Dostępne mieszkania, wyższe płace, odpoczynek, dobra jakość życia i więcej demokracji – oto cele europejskiej wspólnoty przyszłości.

Dowiedz się więcej o naszym programie:

Europa dla młodych

Program Lewicy
poznaj
postulaty

Jesteśmy młodzi tylko raz, nie traćmy więc młodości na troski! Potrzebujemy Unii Europejskiej, która to rozumie i zapewnia młodym ludziom warunki, by mogli żyć pełnią życia. Tanie podróże po Europie, dobra edukacja, dostęp do kultury i czas na pogłębianie swoich pasji – o to będziemy walczyć w Parlamencie Europejskim.

zobacz więcej

Europa jest kobietą

Program Lewicy
poznaj
postulaty

Polka, Hiszpanka, czy Włoszka – każda z nas chce czuć się bezpieczna, cieszyć się życiem, i być wolna. Po dwudziestu latach w Unii, Polki muszą mieć te same prawa, co inne Europejki – dostępną aborcję, równe płace na tych samych stanowiskach czy prawo do odpoczynku. Tak rozumiemy nowy model europejskiej wspólnoty. Bo Europa jest kobietą!

zobacz więcej

Rodzina - wspólnota pokoleń

Program Lewicy
poznaj
postulaty

Nasza europejska wspólnota powinna dawać takie same szanse na szczęśliwy dom –  w Barcelonia, Paryżu i Poznaniu. Potrzebujemy Europy, która dba o najmłodszych zapewniając dostępne żłobki, o młode rodziny zapewniając dostępne mieszkania i o naszych seniorów tworząc warunki do aktywnej jesieni życia. Czas na nowy cel dla Europy: po czasie budowy autostrad i stadionów, nadszedł czas na budowę dobrej jakości życia

zobacz więcej

Dobre życie

Program Lewicy
poznaj
postulaty

Życie w Polsce bardzo poprawiło się, dzięki członkostwu w UE. Wciąż jednak, w naszym kraju nie żyje się tak dobrze, jak za Zachodnią granicą. Czas to zmienić! Polki i Polacy zasługują na poziom życia Niemców, Francuzów czy Holendrów. Lewica w Parlamencie Europejskim będzie walczyć o pieniądze na dostępne mieszkania, jednolite warunki pracy w całej wspólnocie i europejskie płace w Polsce.

zobacz więcej

Zdrowa Europa

Program Lewicy
poznaj
postulaty

Przede wszystkim zdrowia. Te życzenia składamy dziś wszystkim Europejczykom bez wyjątku. Dofinansowana dobrej jakości ochrona zdrowia oraz zdrowa, ekologiczna żywność to priorytety dla nas na najbliższą kadencję. Wprowadzimy powszechny europejski program profilaktyki chorób nowotworowych oraz warunki do produkcji zdrowej, ekologicznej żywności. Bo na koniec to się nam wszystkim po prostu opłaca

zobacz więcej

Nowa Europa

Program Lewicy
poznaj
postulaty

Lewica nie ma żadnych wątpliwości, że integracja europejska jest ogromnym sukcesem. My, Polki i Polacy, bardzo zyskaliśmy na tym procesie. Dzięki wspólnocie udało się zmienić życie w naszym kraju na lepsze. Ale Unię trapią narastające trudności. Gry interesów odbywające się za zamkniętymi drzwiami, jałowe przepychanki między przywódcami i niejasne układy z wielkimi korporacjami wymagają zmiany. Nowa Europa musi być sprawniejsza, bardziej demokratyczna i skupiona na codziennych sprawach obywatelek i obywateli, a nie tylko interesach wielkich i wpływowych graczy.

zobacz więcej

Bezpieczna Europa

Program Lewicy
poznaj
postulaty

Tuż za naszą wschodnią granicą toczy się otwarta wojna, wywołana przez brutalnego agresora. Bezpieczeństwo Europy i Europejczyków od dziesięcioleci nie było tak niepewne. Te wyzwania wymagają nowej wizji Europy. Polska musi być sercem tej wizji, bo to nas najbardziej dotykają te zagrożenia. Lewica jest po to, żeby ten nowy porządek europejski nigdy nie zapominał o człowieku, oraz żeby koszty koniecznych inwestycji w bezpieczeństwo nie spadły na najsłabszych.

zobacz więcej
Program europejski Lewicy

Koalicyjny Komitet Wyborczy Lewica
ul. Złota 9/4, 00-019 Warszawa,
NIP 525 299 95 20, REGON 528 30 14 19
Pełnomocnik wyborczy – Maciej Konieczny,
Pełnomocnik finansowy – Ewa Araźna

Rejestr wpłat Rejestr kredytów
Materiał sfinansowany przez Koalicyjny Komitet Wyborczy Lewica