Kandydaci
poznaj
naszych
kandydatów

Jesteśmy drużyną doświadczonych polityków i zaangażowanych aktywistów z jasną wizją przyszłości. Zależy nam na najważniejszych dla Ciebie sprawach.

Poznaj nas bliżej.
Zmieńmy razem Europę!

Okręg wyborczy nr 3

województwo podlaskie i warmińsko-mazurskie

 • Pozycja na liście1

  Bożena
  Przyłuska

  poznaj
  kandydatkę

  Lewicowa aktywistka, współzałożycielka i prezeska Kongresu Świeckości, jedna z liderek Ogólnopolskiego Strajku Kobiet, zaangażowana obywatelka, przedsiębiorczyni, mama dwójki dorosłych dzieci.

  Ukończyła zarządzanie na Uniwersytecie Warszawskim, socjologię w Collegium Civitas, a także podyplomowe studia wyceny nieruchomości w Szkole Głównej Handlowej. Pochodzi z Warszawy, a od niedawna mieszka na Warmii i działa w regionie warmińsko-mazurskim. 

  Jest odważna i skuteczna. Słucha ludzi. Walczy o lepszą, przyjazną Polskę dla wszystkich!

 • Edyta Kondzior
  Pozycja na liście2

  Edyta
  Kondzior

  poznaj
  kandydatkę

  Podlasianka, działaczka społeczna i polityczna. Prywatnie mama dwóch wspaniałych synów i miłośniczka zwierząt.

  Ukończyła Politechnikę Białostocką na kierunku Inżynieria Środowiska oraz Zarządzanie Zasobami Ludzkimi, obecnie pracuje jako Podlaska Wojewódzka Komendant OHP. Jest również Managerem. Dzięki swojej drodze zawodowej wie, jak  skutecznie komunikować się i budować efektywną współpracę z ludźmi o różnych potrzebach i oczekiwaniach.

  Główne obszary jej zainteresowań to obronność, inwestycja w edukację i turystykę oraz rozwój infrastruktury cyfrowej.

 • Urszula Wiadrowska
  Pozycja na liście3

  Urszula
  Wiadrowska

 • Andrzej Aleksiejczuk
  Pozycja na liście4

  Andrzej
  Aleksiejczuk

  poznaj
  kandydata

  Pierwszy mężczyzna na liście. Na co dzień jestem pracownikiem Enea Ciepło w Białymstoku, przewodniczącym Międzyzakładowej Organizacji Związkowej Ciepłowników, Wiceprzewodniczącym OPZZ województwa podlaskiego, Przewodniczący Rady Miejskiej Nowej Lewicy w Białymstoku. Jestem mężem i ojcem. Mój fundament i podwalina poglądów o wolności człowieka, a dobrze znana wszystkim myśl,  jest drogowskazem: „Wszystko mi wolno, lecz nie wszystko jest dla mnie dobre'', wyjaśnia do czego powinno służyć sumienie. W życiu kieruję się właśnie sumieniem

 • Tomasz Mańczuk
  Pozycja na liście5

  Tomasz
  Mańczuk

  poznaj
  kandydata

  Podlaski przedsiębiorca, działacz społeczny i polityczny. Wiceprzewodniczący Podlaskiej Nowej Lewicy. Członek Podlaskiej Rady Olimpijskiej Polskiego Komitetu Olimpijskiego, członek Kapituły. Wielokrotny współorganizator Podlaskiej Gali Olimpijskiej, współorganizator wielu Konkursów Wiedzy Olimpijskiej  w naszym regionie, jak i Spartakiad Krajowej Administracji Skarbowej w województwie Podlaskim. Członek Rady Nadzorczej jak i Kapituły Fundacji im. Wojciecha Fortuny. Zastępca Redaktora Naczelnego kwartalnika przyrodniczego "Biebrzańskim Szlakiem", laureat konkursu Osobowość Roku 2020 organizowanego przez Gazetę Współczesną i Kurier Poranny w kategorii BIZNES.

 • Marta Mroczkowska
  Pozycja na liście6

  Marta
  Mroczkowska

  poznaj
  kandydatkę

  Białostoczanka urodzona w 1989 roku, menedżerka i przedsiębiorczyni. Absolwentka Akademii Leona Koźmińskiego oraz Bradford University na kierunku International Business and Management.

  Chce Europy, która buduje mieszkania na tani wynajem, modernizuje i rozbudowuje kolej, odtwarza lokalne połączenia oraz zapewnia szeroki dostęp młodych do programów Erasmus i DiscoverEU.

 • Beata Dalkowska
  Pozycja na liście7

  Beata
  Dalkowska

 • Ireneusz Dzienisiewicz
  Pozycja na liście8

  Ireneusz
  Dzienisiewicz

 • Tomasz Krutul
  Pozycja na liście9

  Tomasz
  Krutul

 • Marcin Kulasek
  Pozycja na liście10

  Marcin
  Kulasek

Koalicyjny Komitet Wyborczy Lewica
ul. Złota 9/4, 00-019 Warszawa,
NIP 525 299 95 20, REGON 528 30 14 19
Pełnomocnik wyborczy – Maciej Konieczny,
Pełnomocnik finansowy – Ewa Araźna

Rejestr wpłat Rejestr kredytów
Materiał sfinansowany przez Koalicyjny Komitet Wyborczy Lewica