Kandydaci
poznaj
naszych
kandydatów

Jesteśmy drużyną doświadczonych polityków i zaangażowanych aktywistów z jasną wizją przyszłości. Zależy nam na najważniejszych dla Ciebie sprawach.

Poznaj nas bliżej.
Zmieńmy razem Europę!

Okręg wyborczy nr 4

część województwa mazowieckiego: m. st. Warszawa, powiaty: grodziski, legionowski, nowodworski, otwocki, piaseczyński, pruszkowski, warszawski zachodni, wołomiński, zagranica oraz statki

 • Robert Biedroń
  Pozycja na liście1

  Robert
  Biedroń

  poznaj
  kandydata

  Współprzewodniczący Nowej Lewicy, przewodniczący Komisji ds. Kobiet i Równego Traktowania w Parlamencie Europejskim, przewodniczący polskiej delegacji S&D w Parlamencie Europejskim.

  Od lat zaangażowany w walkę o równe prawa dla wszystkich. Chce Europy, w której Polki, Hiszpanki i Włoszki mają te same prawa. Chce Europy, która zapewni dostęp do mieszkań, tanich podróży, równych praw i po prostu dobrego życia.

  Prywatnie miłośnik zwierząt i kuchni włoskiej.

 • Pozycja na liście2

  Karolina
  Zioło - Pużuk

  poznaj
  kandydatkę

  Warszawianka, nauczycielka akademicka, działaczka społeczna i polityczna, radna Warszawy, mama dwóch córek i opiekunka kota.

  Obroniła doktorat i pracowała przez kilka lat na University of Sheffield w Wielkiej Brytanii, obecnie pracuje na Wydziale Nauk Humanistycznych UKSW w Warszawie. Jest również Zastępczynią Szefa Kancelarii Senatu.

  Dzięki swojej drodze zawodowej równolegle prowadzonej w administracji publicznej oraz na uczelni wie, jakie sprawy można skutecznie rozwiązywać na poziomie europejskim. 20 lat Polski w UE udowodniły, że bycie Europejką i Europejczykiem to wartość, której należy bronić.

 • Pozycja na liście3

  Agata
  Diduszko - Zyglewska

  poznaj
  kandydatkę

  Współprzewodnicząca warszawskiej Nowej Lewicy. Przez wiele lat zajmowała się dziennikarstwem i publicystyką. Obecnie pracuje w Ministerstwie Kultury jako doradczyni Ministry Joanny Scheuring-Wielgus, z którą znalazła się na liście „Kobiety Roku 2020” Forbes Women za informowanie o molestowaniu seksualnym dzieci w Kościele katolickim w Polsce oraz za działania na rzecz świeckiego państwa. Autorka książki „Krucjata polska”, współautorka mapy kościelnej pedofilii i raportu o tuszowaniu pedofilii przez polskich biskupów, a także książki „Szwecja czyta. Polska czyta”. 

  Od dwóch kadencji radna Warszawy. Obecnie przewodniczącą klubu radnych Lewica – Miasto Jest Nasze – Razem, wcześniej przewodnicząca Komisji Kultury. Doprowadziła do wprowadzenia kwot płci w składach jurorskich nagród literackich w Warszawie. Pracowała w komisjach polityki społecznej, edukacji i zdrowia. Interweniowała w szkołach i szpitalach na życzenie rodziców. Doprowadziła do wyproszenia z sesji rad Warszawy księży i doprowadziła do tego, że w wielu szkołach nieobowiązkowe lekcje religii odbywają się po wszystkich zajęciach, a nie w trakcie. Pomagała organizacjom pozarządowym w uzyskaniu lokali z zasobu miasta, szkołom w uzyskaniu funduszy na remonty, a kobietom - w tym samotnym mamom - w uzyskaniu lepszej ochrony przed przemocą.

 • Zofia Malisz
  Pozycja na liście4

  Zofia
  Malisz

  poznaj
  kandydatkę

  Zasiada w prezydium Rady Krajowej Partii Razem, od 8 lat jest zaangażowana w pracę międzynarodową razem z innymi partiami. Współzakładała i koordynuje Sojusz Zielonej Lewicy Europy Środkowo-Wschodniej (CEEGLA – Węgry, Czechy, Litwa, Rumunia, Ukraina, Polska).

  Pracuje na Królewskim Instytucie Technicznym, zajmuje się technologią mowy, jest doktorką językoznawstwa. Mieszka na belgijskim pograniczu, godzinę drogi od Brukseli. Angażowała się w prace programowe Razem, w tym w program dotyczący polityki zagranicznej, europejskiej, cyfryzacji i nauki.

 • Jacek Kubiak
  Pozycja na liście5

  Jacek
  Kubiak

 • Jan Harasymowicz
  Pozycja na liście6

  Jan
  Harasymowicz

  poznaj
  kandydata

  Legionowianin od zawsze. Z wykształcenia inżynier budownictwa. Obecnie pracuje w zawodzie projektując konstrukcje stalowe, ale ma też kilkuletnie doświadcznie z pracy w samorządzie gminnym.

  W wolnym czasie zdecydowanie za dużo siedzi przed komputerem, ale lubi też się wyrwać w jakąś głuszę i pochodzić z plecakiem.

  W wyborach do Europarlamentu startuje, by zapewnić Polsce i Europie bezpieczeństwo: militarne, energetyczne, lekowe, transportowe, żywnościowe i każde inne.

 • Anna Tarczyńska
  Pozycja na liście7

  Anna
  Tarczyńska

  poznaj
  kandydatkę

  Jest prawniczką i od wielu lat prowadzi kancelarię prawną w Warszawie. Pomaga ludziom w ich kryzysowych sytuacjach. Wybrała ten zawód, bo człowiek był i jest dla niej najważniejszy. W maju 2024 została powołana przez Sejm RP na członkinię Komisji do spraw reprywatyzacji nieruchomości warszawskich, w randze sekretarza stanu.

  Prywatnie mama dwóch dorosłych już córek, miłośniczka zwierząt i dobrego kina. W politykę zaangażowała się w 2018 r. współtworząc Wiosnę Roberta Biedronia, która jest teraz częścią Nowej Lewicy. Od tego czasu aktywnie walczy o to, aby nasz kraj był częścią europejskiej demokratycznej rodziny, a nie samotną wyspą narażoną na ekspansję Putina.

  Jest przekonana, że bezpieczeństwo i zrównoważony rozwój Polski związane są z silną, zintegrowaną Europą. Pokazały to kryzysy ostatnich lat. Dlatego tak ważne są te wybory. Zadecydują, czy w Parlamencie Europejskim pracować będą osoby stawiające na silną Polskę w zjednoczonej, sprawczej Europie, czy osoby chcące Polskę w UE zmarginalizować. Silna, przyjazna, gwarantująca równe prawa Europa to korzyści dla każdej i każdego z nas.

 • Szymon Nowak
  Pozycja na liście8

  Szymon
  Nowak

  poznaj
  kandydata

  Warszawiak, bielański aktywista, prawnik odbywający aplikację radcowską oraz najmłodszy kandydat Lewicy na liście w Warszawie i okolicznych powiatach. Pomimo młodego wieku ma odpowiednie wykształcenie, doświadczenie oraz zaangażowanie, żeby reprezentować nasz kraj na arenie międzynarodowej.

  Kandyduje w wyborach, ponieważ chce silnej, merytorycznej oraz progresywnej reprezentacji Lewicy w Europie Ma cel, żeby głos młodych ludzi oraz energia do zmian wybrzmiały w Parlamencie Europejskim Chce udowodnić, że praca w Parlamencie Europejskim to nie jest miejsce na polityczną emeryturę, a pole do ciężkiej pracy na rzecz Polski.

 • Liliana Kozielska
  Pozycja na liście9

  Liliana
  Kozielska

  poznaj
  kandydatkę

  Warszawianka, menedżerka, specjalista ds. bezpieczeństwa wewnętrznego, obecnie Mazowiecka Komendantka Ochotniczych Hufców Pracy. Od kilku lat mieszka i działa w powiecie piaseczyńskim jako członkini Piaseczyńskiej Rady Kobiet, współprzewodnicząca Nowej Lewicy w powiecie piaseczyńskim. 

  Główne obszary jej zainteresowań to kwestie wyrównywania szans, polityk równościowych, klimatu i bezpieczeństwa. Zwolenniczka pogłębiania integracji europejskiej, szczególnie w kwestiach bezpieczeństwa, energetyki i walki z wykluczeniami.

 • Pozycja na liście10

  Paulina
  Piechna - Więckiewicz

  poznaj
  kandydatkę

  Wiceministra Edukacji, pełnomocniczka ministra ds. zdrowia psychicznego uczniów, wiceprzewodnicząca Nowej Lewicy, współprzewodnicząca Nowej Lewicy w woj. mazowieckim, prawniczka, mama. W latach 2006 – 2018 radna m.st. Warszawy.

  W swojej działalności politycznej skupia się na zdrowiu psychicznym, równości, edukacji i samorządzie. 

Koalicyjny Komitet Wyborczy Lewica
ul. Złota 9/4, 00-019 Warszawa,
NIP 525 299 95 20, REGON 528 30 14 19
Pełnomocnik wyborczy – Maciej Konieczny,
Pełnomocnik finansowy – Ewa Araźna

Rejestr wpłat Rejestr kredytów
Materiał sfinansowany przez Koalicyjny Komitet Wyborczy Lewica