Jesteśmy drużyną doświadczonych polityków i zaangażowanych aktywistów z jasną wizją przyszłości. Zależy nam na najważniejszych dla Ciebie sprawach.
Poznaj nas bliżej.
Zmieńmy razem Europę!
Okręg wyborczy nr 4
część województwa mazowieckiego: m. st. Warszawa, powiaty: grodziski, legionowski, nowodworski, otwocki, piaseczyński, pruszkowski, warszawski zachodni, wołomiński, zagranica oraz statki
-
Pozycja na liście1
Robert
Biedroń
kandydataWspółprzewodniczący Nowej Lewicy, przewodniczący Komisji ds. Kobiet i Równego Traktowania w Parlamencie Europejskim, przewodniczący polskiej delegacji S&D w Parlamencie Europejskim.
Od lat zaangażowany w walkę o równe prawa dla wszystkich. Chce Europy, w której Polki, Hiszpanki i Włoszki mają te same prawa. Chce Europy, która zapewni dostęp do mieszkań, tanich podróży, równych praw i po prostu dobrego życia.
Prywatnie miłośnik zwierząt i kuchni włoskiej.
-
Pozycja na liście2
Karolina
Zioło - Pużuk
kandydatkęWarszawianka, nauczycielka akademicka, działaczka społeczna i polityczna, radna Warszawy, mama dwóch córek i opiekunka kota.
Obroniła doktorat i pracowała przez kilka lat na University of Sheffield w Wielkiej Brytanii, obecnie pracuje na Wydziale Nauk Humanistycznych UKSW w Warszawie. Jest również Zastępczynią Szefa Kancelarii Senatu.
Dzięki swojej drodze zawodowej równolegle prowadzonej w administracji publicznej oraz na uczelni wie, jakie sprawy można skutecznie rozwiązywać na poziomie europejskim. 20 lat Polski w UE udowodniły, że bycie Europejką i Europejczykiem to wartość, której należy bronić.
-
Pozycja na liście3
Agata
Diduszko - Zyglewska
kandydatkęWspółprzewodnicząca warszawskiej Nowej Lewicy. Przez wiele lat zajmowała się dziennikarstwem i publicystyką. Obecnie pracuje w Ministerstwie Kultury jako doradczyni Ministry Joanny Scheuring-Wielgus, z którą znalazła się na liście „Kobiety Roku 2020” Forbes Women za informowanie o molestowaniu seksualnym dzieci w Kościele katolickim w Polsce oraz za działania na rzecz świeckiego państwa. Autorka książki „Krucjata polska”, współautorka mapy kościelnej pedofilii i raportu o tuszowaniu pedofilii przez polskich biskupów, a także książki „Szwecja czyta. Polska czyta”.
Od dwóch kadencji radna Warszawy. Obecnie przewodniczącą klubu radnych Lewica – Miasto Jest Nasze – Razem, wcześniej przewodnicząca Komisji Kultury. Doprowadziła do wprowadzenia kwot płci w składach jurorskich nagród literackich w Warszawie. Pracowała w komisjach polityki społecznej, edukacji i zdrowia. Interweniowała w szkołach i szpitalach na życzenie rodziców. Doprowadziła do wyproszenia z sesji rad Warszawy księży i doprowadziła do tego, że w wielu szkołach nieobowiązkowe lekcje religii odbywają się po wszystkich zajęciach, a nie w trakcie. Pomagała organizacjom pozarządowym w uzyskaniu lokali z zasobu miasta, szkołom w uzyskaniu funduszy na remonty, a kobietom - w tym samotnym mamom - w uzyskaniu lepszej ochrony przed przemocą.
-
Pozycja na liście4
Zofia
Malisz
kandydatkęZasiada w prezydium Rady Krajowej Partii Razem, od 8 lat jest zaangażowana w pracę międzynarodową razem z innymi partiami. Współzakładała i koordynuje Sojusz Zielonej Lewicy Europy Środkowo-Wschodniej (CEEGLA – Węgry, Czechy, Litwa, Rumunia, Ukraina, Polska).
Pracuje na Królewskim Instytucie Technicznym, zajmuje się technologią mowy, jest doktorką językoznawstwa. Mieszka na belgijskim pograniczu, godzinę drogi od Brukseli. Angażowała się w prace programowe Razem, w tym w program dotyczący polityki zagranicznej, europejskiej, cyfryzacji i nauki.
-
Pozycja na liście5
Jacek
Kubiak -
Pozycja na liście6
Jan
Harasymowicz
kandydataLegionowianin od zawsze. Z wykształcenia inżynier budownictwa. Obecnie pracuje w zawodzie projektując konstrukcje stalowe, ale ma też kilkuletnie doświadcznie z pracy w samorządzie gminnym.
W wolnym czasie zdecydowanie za dużo siedzi przed komputerem, ale lubi też się wyrwać w jakąś głuszę i pochodzić z plecakiem.
W wyborach do Europarlamentu startuje, by zapewnić Polsce i Europie bezpieczeństwo: militarne, energetyczne, lekowe, transportowe, żywnościowe i każde inne.
-
Pozycja na liście7
Anna
Tarczyńska
kandydatkęJest prawniczką i od wielu lat prowadzi kancelarię prawną w Warszawie. Pomaga ludziom w ich kryzysowych sytuacjach. Wybrała ten zawód, bo człowiek był i jest dla niej najważniejszy. W maju 2024 została powołana przez Sejm RP na członkinię Komisji do spraw reprywatyzacji nieruchomości warszawskich, w randze sekretarza stanu.
Prywatnie mama dwóch dorosłych już córek, miłośniczka zwierząt i dobrego kina. W politykę zaangażowała się w 2018 r. współtworząc Wiosnę Roberta Biedronia, która jest teraz częścią Nowej Lewicy. Od tego czasu aktywnie walczy o to, aby nasz kraj był częścią europejskiej demokratycznej rodziny, a nie samotną wyspą narażoną na ekspansję Putina.
Jest przekonana, że bezpieczeństwo i zrównoważony rozwój Polski związane są z silną, zintegrowaną Europą. Pokazały to kryzysy ostatnich lat. Dlatego tak ważne są te wybory. Zadecydują, czy w Parlamencie Europejskim pracować będą osoby stawiające na silną Polskę w zjednoczonej, sprawczej Europie, czy osoby chcące Polskę w UE zmarginalizować. Silna, przyjazna, gwarantująca równe prawa Europa to korzyści dla każdej i każdego z nas.
-
Pozycja na liście8
Szymon
Nowak
kandydataWarszawiak, bielański aktywista, prawnik odbywający aplikację radcowską oraz najmłodszy kandydat Lewicy na liście w Warszawie i okolicznych powiatach. Pomimo młodego wieku ma odpowiednie wykształcenie, doświadczenie oraz zaangażowanie, żeby reprezentować nasz kraj na arenie międzynarodowej.
Kandyduje w wyborach, ponieważ chce silnej, merytorycznej oraz progresywnej reprezentacji Lewicy w Europie Ma cel, żeby głos młodych ludzi oraz energia do zmian wybrzmiały w Parlamencie Europejskim Chce udowodnić, że praca w Parlamencie Europejskim to nie jest miejsce na polityczną emeryturę, a pole do ciężkiej pracy na rzecz Polski.
-
Pozycja na liście9
Liliana
Kozielska
kandydatkęWarszawianka, menedżerka, specjalista ds. bezpieczeństwa wewnętrznego, obecnie Mazowiecka Komendantka Ochotniczych Hufców Pracy. Od kilku lat mieszka i działa w powiecie piaseczyńskim jako członkini Piaseczyńskiej Rady Kobiet, współprzewodnicząca Nowej Lewicy w powiecie piaseczyńskim.
Główne obszary jej zainteresowań to kwestie wyrównywania szans, polityk równościowych, klimatu i bezpieczeństwa. Zwolenniczka pogłębiania integracji europejskiej, szczególnie w kwestiach bezpieczeństwa, energetyki i walki z wykluczeniami.
-
Pozycja na liście10
Paulina
Piechna - Więckiewicz
kandydatkęWiceministra Edukacji, pełnomocniczka ministra ds. zdrowia psychicznego uczniów, wiceprzewodnicząca Nowej Lewicy, współprzewodnicząca Nowej Lewicy w woj. mazowieckim, prawniczka, mama. W latach 2006 – 2018 radna m.st. Warszawy.
W swojej działalności politycznej skupia się na zdrowiu psychicznym, równości, edukacji i samorządzie.