Kandydaci
poznaj
naszych
kandydatów

Jesteśmy drużyną doświadczonych polityków i zaangażowanych aktywistów z jasną wizją przyszłości. Zależy nam na najważniejszych dla Ciebie sprawach.

Poznaj nas bliżej.
Zmieńmy razem Europę!

Okręg wyborczy nr 13

województwo lubuskie i zachodniopomorskie

 • Włodzimierz Cimoszewicz
  Pozycja na liście1

  Włodzimierz
  Cimoszewicz

  poznaj
  kandydata

  Były premier, minister spraw zagranicznych, marszałek Sejmu. Wprowadzał Polskę do Unii Europejskiej.

  Zwolennik pogłębiania integracji europejskiej. Chce Europy bezpiecznej, zintegrowanej, odpornej na ruchy antydemokratyczne i dającej realną pomoc Ukrainie. Europy, która umie odpowiadać na wyzwania współczesnego świata: zmiany klimatyczne, starzejące się społeczeństwo, sztuczna inteligencja, dezinformacja. Jest zwolennikiem Zielonego Ładu i sprawiedliwej transformacji.

  Prywatnie fotograf, miłośnik przyrody, zwierząt, opiekun 7 uratowanych psów.

 • Anita Kucharska - Dziedzic
  Pozycja na liście2

  Anita
  Kucharska - Dziedzic

  poznaj
  kandydatkę

  Posłanka na Sejm RP IX i X kadencji oraz liderka Nowej Lewicy w województwie lubuskim, aktualnie pracuje m.in. nad ukończeniem prac komisji śledczej.

  Ukończyła Uniwersytet Jagielloński, gdzie obroniła pracę doktorską poświęconą tematyce cenzury w okresie PRL.

  Ponieważ od ćwierć wieku prowadzi Lubuskie Stowarzyszenie na Rzecz Kobiet BABA, doskonale zna tematykę praw kobiet i wolności człowieka.

  Jest szczęśliwą żoną Piotra i dumną mamą Antka. Uwielbia storczyki. Nie lubi przede wszystkim smrodu i zaduchu. Dlatego też jest w krajowej polityce i dlatego chciałaby działać również na szczeblu europejskim – żeby wreszcie wpuścić do polityki świeże powietrze.

 • Sandra Kielnik - Kałużna
  Pozycja na liście3

  Sandra
  Kielnik - Kałużna

 • Tadeusz Jędrzejczak
  Pozycja na liście4

  Tadeusz
  Jędrzejczak

 • Izabela Kowalczyk
  Pozycja na liście5

  Izabela
  Kowalczyk

  poznaj
  kandydatkę

  Dyrektor Drawieńskiego Ośrodka Kultury, do niedawna prezes Stowarzyszenia Coolturalne Drawno, radna Rady Powiatu Choszczeńskiego obecnej kadencji, asystent społeczny posła na Sejm - Dariusza Wieczorka, Ministra Edukacji i Szkolnictwa Wyższego.

  Od wielu lat zaangażowana w sprawy oświaty i kultury, działaczka społeczna, inicjatorka wielu wydarzeń kulturalnych oraz akcji charytatywnych, akcji pomocowych. Autorka wielu projektów. Zaangażowana w sprawy kobiet oraz w akcje na rzecz zwierząt.

  Z pasji autor scenariuszy teatralnych, reżyser, miłośnik zwierząt - w tym licznie kotów brytyjskich:)

 • Tomasz Królikowski
  Pozycja na liście6

  Tomasz
  Królikowski

 • Aleksandra Sobczak
  Pozycja na liście7

  Aleksandra
  Sobczak

 • Natalia Hajewska
  Pozycja na liście8

  Natalia
  Hajewska

  poznaj
  kandydatkę

  Reprezentantka młodego pokolenia w wyborach do PE. Członkini Młodych Razem. Stawia na solidarną i nowoczesną Europę z równymi szansami dla wszystkich. Zwolenniczka poprawy warunków życia wszystkich zwierząt oraz przeciwniczka chowu klatkowego i ferm futrzarskich.

  Prywatnie studentka prawa oraz miłośniczka nauki języków.

 • Maria Jaworska
  Pozycja na liście9

  Maria
  Jaworska

  poznaj
  kandydatkę

  Nauczycielka matematyki i informatyki, wieloletnia dyrektorka liceum w Słubicach, instruktorka ZHP. Za swoją pracę wielokrotnie nagradzana i wyróżniana przez władze oświatowe i samorządowe.

  Jako radna Rady Miejskiej w Słubicach i radna Sejmiku Województwa Lubuskiego pokazała, że potrafi skutecznie uczestniczyć we współdecydowaniu w sprawach istotnych dla Polek i Polaków.

  Wierzy w Europę gwarantującą prawa człowieka i godność dla wszystkich jej mieszkańców. Jej dotychczasowa aktywność dowodzi, że z wielkim zaangażowaniem będzie reprezentować interesy Polski w Parlamencie Europejskim.

 • Pozycja na liście10

  Bartosz
  Baszczyński

  poznaj
  kandydata

  Pełnił funkcję dyrektora biura profesora Bogusława Liberadzkiego, posła do Parlamentu Europejskiego w Brukseli. W ramach swoich obowiązków zajmował się pracą w dwóch komisjach: Komisji Kontroli Budżetowej oraz Komisji Transportu i Turystyki. Wspólnie z profesorem Liberadzkim wielokrotnie przedkładał poprawki związane z Absolutorium Budżetowym oraz raportami dotyczącymi sieci dróg, infrastruktury oraz kolei. Ich priorytetem zawsze było dobro Polski, zwłaszcza województw zachodniopomorskiego i lubuskiego. Współpraca z posłem była dla niego fascynującym doświadczeniem, które pozwoliło mu zgłębić tajniki struktur europejskich, w tym samego Parlamentu Europejskiego.

  Dzisiaj kładzie nacisk na znaczenie silnej Unii Europejskiej, będącej gwarantem bezpieczeństwa w Europie i współdziałającym z NATO źródłem siły dla Polski.

Koalicyjny Komitet Wyborczy Lewica
ul. Złota 9/4, 00-019 Warszawa,
NIP 525 299 95 20, REGON 528 30 14 19
Pełnomocnik wyborczy – Maciej Konieczny,
Pełnomocnik finansowy – Ewa Araźna

Rejestr wpłat Rejestr kredytów
Materiał sfinansowany przez Koalicyjny Komitet Wyborczy Lewica